fbpx

Btk Akademi Nedir, Ne İş Yapar? Btk Akademi’ye Nasıl Ulaşılır? En Son Haberler

Comparte

Ayrıca dijital pazarlama, e-ticaret ve mobil uygulama geliştirme gibi farklı sektörlerde de teknolojiye dayalı kariyer imkanları mevcuttur. Dijitalleşme süreciyle birlikte BTK Online Eğitim gibi platformlar sayesinde eğitim fırsatları artmıştır. Artık herkes, istediği konuda akademi btk online eğitim alabilir ve kendini geliştirebilir. Bu sayede kariyer fırsatları da artmış, iş dünyasında rekabet avantajı elde etmek daha kolay hale gelmiştir. Ayrıca, online eğitimlerle zaman ve mekana bağlı olmadan istenilen konuda bilgi sahibi olmak mümkün hale gelmiştir.

BTK Akademi eğitim platformunda aldığınız eğitimler sonrası mini sınavlara girerek o eğitim setinde sertifika alabiliyor ve cv’nizde (genellikle linkedin profilinde) bunu belirtebilirsiniz. BTK Akademi’nin eğitim modeli, interaktif ve uygulamalı bir yaklaşıma dayanmaktadır. Eğitim içeriği, güncel konuları kapsayan ve sektördeki ihtiyaçlara cevap veren bir yapıya sahiptir.

  • Hayat problemlerine teknolojik çözümler üretebilme, olaylara, nesnelere disiplinler arası kombinasyonlar yükleyebilme yeteneği kazandırmaktır.
  • Erişilebilirlik ise coğrafi engelleri ortadan kaldırarak herkesin eğitim fırsatlarından yararlanmasını sağlar.
  • Program sonunda katılımcılara, sertifikaları verildi ve HAVELSAN ürün ve projelerinin tanıtıldığı teknoloji turu düzenlendi.

Ülkemiz için eğitimde bir devrim yaratır mı bilemeyiz ama bu tarz sitelerin içerik ve altyapı bakımından dahada geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Unutmayalım ki udemy gibi bir platformda Türk işidir ve Türkiye de destek görmemesinden ötürü Silikon Vadisi’ne transfer olmuş bir şirkettir. Bu tarz işlerin siyasal tarafına bakılmaksızın desteklenmesi ve gerçekten A kalite de olması gerekmektedir.

İletişim Bilgileri

Bu eğitim dünyasına 16 yaşından küçük kullanıcılar E- Devlet şifresine sahip olmadığı için üyelik sistemiyle, 16 yaşından büyükler ise E-Devlet şifresiyle giriş yapabiliyor. BTK Akademi’nin eğitim modeli, teorik bilginin yanı sıra uygulama ve projeler üzerinde çalışarak öğrenmeyi amaçlar. Eğitim süreci, katılımcıların etkileşimli bir ortamda bilgi edinmelerini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede, katılımcılar edindikleri bilgileri hemen pratiğe dökme fırsatı bulurlar.

BTK Akademi’nin eğitim içeriği, BTK Kurs programları kapsamında yer alan konuları temel alarak, sektördeki gelişmeleri yakından takip eder. Katılımcılar, eğitimler sayesinde güncel teknoloji trendleri ve en son yenilikler hakkında bilgi sahibi olurlar. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, BTK Akademi’nin 2020’de halkın hizmetine açıldığını anımsatarak, akademinin bilgi teknolojileri alanında ülkenin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasına katkı sağladığını dile getirdi. EĞİTİME 1 MİLYON 175 BİN 41 KİŞİ KATILDIBTK Akademi’nin online eğitim platformuna girdiğinizde sizi farklı alanlarda 9 kategoride toplanan eğitimler karşılıyor. Yaklaşık 3 yılda 1 milyon 175 bin 41 kişinin faydalandığı bu eğitimler gönüllü eğitmenler tarafından veriliyor.

BTK Akademi’de istediğiniz kategoride siz uygun olan, başlangıç, orta, ileri ve herkes için, eğitim seviyelerinden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. DH’de 2017’den beri Türkiye gündemi, ekonomi, savunma sanayi ve teknoloji alanında içerikler üretiyorum. Eğitimin amacı katılımcıların, temel düzey algoritma bilgisi geliştirme, algoritma bilgisine dayalı fikir yürütebilme becerileri edinmeleridir. Hayat problemlerine teknolojik çözümler üretebilme, olaylara, nesnelere disiplinler arası kombinasyonlar yükleyebilme yeteneği kazandırmaktır.

Sistem yöneticilerinin katalogda görülmesini istedikleri eğitimleri görüntüleyebilir, katalog eğitimlerinden istediklerinize kayıt olabilir, talep edebilir ve daha önce almış olduğunuz eğitimlere de bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Eğitim Kataloğu içinde yer alan eğitimler tüm kullanıcılara açık eğitimler ve kullanıcı bazında atanan eğitimlerden oluşmaktadır. ÜCRETSİZ EĞİTİMLERE E-DEVLET ŞİFRESİYLE ULAŞILIYORBilgi ve İletişim Teknolojileri alanıyla ilgilenen herkes bu eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Bt Akademi Bilgi ve İletişim Teknolojileri San. ve Tic A.Ş. Hakkında

Yeni nesil teknolojilere yatırım yaparak, dijital becerilerin geliştirilmesini ve dijital ekosistemin güçlenmesini amaçlıyor. Online eğitimler, esneklik, erişilebilirlik ve çeşitlilik gibi önemli avantajlar sunmaktadır. Esneklik sayesinde kişiler, kendi hızlarında ve istedikleri zaman eğitim alabilir. Erişilebilirlik ise coğrafi engelleri ortadan kaldırarak herkesin eğitim fırsatlarından yararlanmasını sağlar.

Kampanyadan yararlanacak abone sayısına ilişkin sınır var mı?

Online eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirdiği sınıf içi eğitimlerle de BİT sektörüne yönelik konularda eğitim almak isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını mekan ve zamandan bağımsız olarak karşılayacak. GÖNÜLLÜ EĞİTMENLİK İÇİN ÖN LİSANS ŞARTBTK Akademi ücretsiz olarak düzenlediği eğitim sertifika programlarıyla, kamu ve özel sektörün ihtiyacı olan kaliteli iş gücünün üretilmesine katkı sağlamayı hedefliyor. BTK Akademi Eğitmen Gönüllüsü olmak için en az ön lisans mezunu olunması ve sitedeki formu doldurarak başvuru yapılması gerekiyor.

“Bilginin Adresi” sloganıyla yola çıkan BTK Akademi, özellikle bilgi teknolojileri alanında oluşturduğu dijital eğitim portali ile tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedeflemektedir. Online eğitimlerin yanı sıra gerçekleştirdiği sınıf içi eğitimlerle de BİT sektörüne yönelik konularda eğitim almak isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını mekan ve zamandan bağımsız olarak karşılayacaktır. BTK Akademi, bilgi teknolojileri alanında oluşturduğu dijital eğitim portalı ile tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefliyor.